Visiems neabejotinai girdėtos ir labai puikiai žinomos nakvišos – taip pavadintos todėl, kad žydį tik naktį – yra paplitusios tiek Europoje, tiek ir Šiaurės Amerikoje. Dar senovėje vietiniai Amerikos gyventojai žinojo apie didžiulę nakvišų naudą. Jie naudojo nakvišų sėklas, lapus ir netgi šaknis. Be to, jau tuomet iš nakvišų sėklų šaltuoju spaudimo būdu buvo išgaunamas nakvišų aliejus, kuriuo gydytos pačios įvairiausios ligos ir sužeidimai. Todėl verta pateikti kelis nakvišų aliejaus privalumus, kuriais pastaruoju metu pasinaudoja vis daugiau vartotojų.

  • Hormonų subalansavimas. Šimtus metų moterys naudoja nakvišų aliejų kaip natūralią, saugią ir efektyvią priemonę, padedančią lengviau įveikti menstruacijų ir menopauzės simptomus. Nakvišų aliejus šiam tikslui pasitarnauja kuo puikiausiai, kadangi jis geba subalansuoti mūsų hormonus. Šiame aliejuje yra daug omega-6 sočiųjų rūgščių (konkrečiau – GLA). Tuo tarpu daugybė moterų prieš menstruacinio periodo metu sunkiai suvartojamus riebalus paverčia į GLA, todėl jaučiami nemalonūs simptomai sustiprėja. Tačiau jei tokiais etapais naudojamas nakvišų aliejus, GLA kiekis tampa pakankamas, todėl simptomai tampa lengvesni.
  • Nakvišų aliejusPagerinamas vaisingumas. Taip pat nustatyta, kad nakvišų aliejus gali tapti natūralia priemone, gerinančia moterų vaisingumą. Tai įtakoja tos pačios jau minėtos sočiosios GLA rūgštys. Be to, būtina paminėti, kad nakvišų aliejus turi teigiamą poveikį ir vyrų vaisingumui.
  • Gydo aknės problemą. Turbūt žinote, kad aknė įprastai yra nulemta hormonų disbalanso – tiek paauglystės metu, tiek ir brandžiame amžiuje. Žinoma, aknės problema yra dažniau pasitaikanti moterų tarpe, dėl reguliaraus hormonų pusiausvyros pokyčio, kurį nulemia menstruacijos ir menopauzė. Kaip bebūtų, šią dažną odos problemą galima spręsti į pagalbą pasitelkiant nakvišų aliejų. Subalansuojant hormonus galima lengviau išspręsti sutrikusią riebalinių odos liaukų veiklą. Be to, sočiosios rūgštys, esančios nakvišų aliejuje, skatina odos atsinaujinimą, spartesnį gijimą ir suteikia didesnę apsaugą. Jau nekalbant apie tai, kad nakvišų aliejus pasižymi ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurios sumažina odos paraudimą, uždegimą ir kitas aknės sukeliamas problemas.
  • Sprendžia kitas odos problemas. Aknės problema nėra vienintelė, kurią gali padėti išspręsti nakvišų aliejus. Šis aliejus taip pat gelbėja ir su kitomis problemomis susiduriančiai odai, pvz., paveiktai egzemos, psoriazės ir atopinio dermatito.
  • Saugo nuo plaukų slinkimo. Hormonai turi labai didelės įtakos plaukų slinkimui ir jų susilpnėjimui. Tuo tarpu nakvišų aliejus gali tapti efektyvia natūralia priemone, padedančia nuo to apsisaugoti. Įprastai teigiami rezultatai pastebimi vidutiniškai po šešių ar aštuonių savaičių, reguliariai naudojant nakvišų aliejų.
  • Reumatoidinis artritas. Tai autoimuninė ir uždegiminė būklė, kuri įprastai paveikia rankų ir kojų sąnarius. Šią sveikatos problemą gali nulemti genetika, neigiami aplinkos veiksniai ir hormonai. Kai kurie atlikti tyrimai parodė, kad nakvišų aliejus gali tapti puikia priemone gydant reumatoidinį artritą.