Kodėl reikia mokytis? Seminarai

[fusion_text]

Iš pirmo žvilgsnio paprastas klausimas, bet atsakymas nėra toks paprastas. Jeigu kalbėtume apie žmogaus gyvenimą, tuomet, kaip logiška, kad be mokslo sunku bus susirasti darbą ir normaliai gyventi. O kaip yra su įmonėmis? Ar įmonės taip pat turi mokytis? Gerai panagrinėja rasime daugybe pavyzdžių, kur įmonės nesikeičia eilę metų ir sėkmingai uždirba. Kodėl vienose rinkose reikia nuolatinio judėjimo, o kituose nereikia? Atsakymas labai paprastas. Konkurencija. Konkurencija verčia įmones keistis, mokytis, tobulėti ir ieškoti naujų sprendimų. Verslo nišos, kuriose yra didelė konkurencija yra priverstos arba daugiau dirbti arba dirbti efektyviau.

Ką reiškia mokytis?

Mokytis vien dėl pačio mokymosi atrodytų nelogiška. Juk turi būti siekiamas rezultatas, tikslas. Įmonės siekia žinių tam, kad pagerintu savo pozicijas konkurencinėje kovoje. Įvairūs mokymai, seminarai, kursai darbuotojams duoda viltį, kad rytojaus kovoje jūsų įmonė išliks konkurencinga. Galinti kurti pridėtinę vertę. Mokymosi vietų šiandieninėje rinkoje gausu. Ant kiekvieno kampo siūloma nauja informacija, tad ką iš tikrųjų reiškia mokytis? Greičiau tai bus naujos informacijos gavimas, kurią galite efektyviai pritaikyti darbe. Tai reiškia, kažką išmokus pasikeis jūsų gaunami rezultatai, aplinka ir t.t. Jeigu jūs išmokote geriau dirbti, bet mėnesio gale rezultatai išlieka tie patys, ženklas, kad gavote tuščios informacijos dozę. Pasibaigus mokymams turite gauti geresnius rezultatus, sutaupyti laiko, dirbti efektyviau. Tik tai jums garantuos stabilesnį ir sotesnį rytojų.

lean-mokymai-2

Lean. Įmonės efektyvumo didinimas.

Lietuvoje vis labiau populiarėjant mokymosi kultui į areną ateina lean mokymai (žiurėti – timberta.lt) . Subrandinti Japonijoje, pritaikyti JAV ir likusiame pasaulyje lean mokymai atveria naujas galimybės įmonėms. Pagrindinė niša, kurioje pritaikomos metodikos – gamyba, tačiau jau seniai prekybos ir paslaugų įmonės suprato ir išmoko panaudoti naudingas lean teorines ir praktines žinias. Nesvarbu ar jūsų įmonė gamina, parduoda, aptarnauja, svarbu, kad ji turi klientų, kurių poreikiams patenkinti reikalingi tam tikri procesai. Tuose procesuose dalyvauja žmonės, kurių veiksmus galima tobulinti. Padaryti efektyvesniais. Taigi lean pagrindinė esmė išanalizuoti įmonėje vykstančius procesus, atrasti esmines sritis ir užsiimti jų tobulinimu. Pilnai įdiegus lean metodika įmonės pradeda dirbti našiau, o tai galiausiai atsispindi jų  gautiniuose rezultatuose.

Ar jūsų įmonei reikia tobulėti?

lean-mokymaiVėlgi atrodytų paprasta klausimas, bet atsakymai gali būti įvairūs. Kaip jau minėjome, mokytis, kad tik mokytis, tikrai neverta. Nuspręsti ar įmonės darbuotojams reikia daugiau naujų žinių, galima tik atsitraukus toliau nuo veiklos. Pažiūrėkite į įmone iš toliau. Įsivaizduokite, kad esate naujas verslo partneris iš Austrijos, kuris atvyksta su tikslu sukurti naują verslą Lietuvoje ir susirasti verslo partnerių. Pažiūrėkite į savo rinką iš šalies. Jeigu dirbate lokaliai, tuomet užteks žvelgti valstybės mastu, jeigu jūsų veiklos zona Europa, Azija, tuomet žiūrėkite dar platesniu kampu. Ką jūs matote? Kiek potencialių klientų? Kiek konkurentų? Kokie jie? Kokie darbuotojai dirba pas konkurentus? Koks jų kapitalas? Peržvelkite savo įmone svetimu žvilgsniu. Kaip ji jums atrodo? Konkurencinga? Statytumėte lažybose? Jeigu aiškiai matote trūkumus ir supranta ką reikia tobulinti, tuomet drąsiai kreipkitės lean mokymus vedančias įmones ir užsisakykite šias paslaugas jau artimiausiu metu.

[/fusion_text]